HLEDÁME NOVÉ KOLEGY PRO PRÁCI S ESHOPEM - PRO VÍCE INFO NÁS NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT

Po - Pá 10:00 - 18:00 | Telefon: +420 608 114 156| info@mamevsechno.cz Výdej objednávek přímo z našeho skladu na adrese Ohradní 26, Praha 4
 

  STRÁNKA PROBÍHÁ PŘESTAVBOU. OMLOUVÁME SE ZA PŘÍPADNÉ CHYBY NEBO CHYBĚJÍCÍ PRODUKTY          
Doručujeme i na Slovensko během 3-5 pracovních dnů     


Úvod » Počítače a Notebooky » Komponenty » Optické Mechaniky

Počítače a Notebooky / Optické Mechaniky

Optické Mechaniky


jsou hardwarová zařízení používaná v počítačích ke čtení a zápisu dat na optické disky, jako jsou CD, DVD a Blu-ray. Ke čtení a zápisu dat používají laserovou technologii, která zaměřuje laserový paprsek na povrch disku.

Interní optické Mechaniky: Interní optické Mechanikyjsou vestavěné komponenty instalované přímo do stolního nebo přenosného počítače. Jsou připojeny k základní desce pomocí kabelů a ve stolních počítačích se obvykle vejdou do 5,25palcové pozice pro mechaniku. Interní optické jednotky umožňují přehrávat zvukové a obrazové disky CD/DVD, instalovat software a vypalovat data na prázdné disky.

Externí optické Mechaniky: Externí optické Mechaniky: Jak název napovídá, jedná se o samostatná zařízení, která se k počítači připojují externě prostřednictvím portu USB nebo jiného rozhraní. Jsou přenosné a lze je používat se stolními i přenosnými počítači. Externí optické mechaniky jsou vhodné pro počítače, které nemají vestavěné optické mechaniky, nebo pro uživatele, kteří často používají optické disky na cestách. Nabízejí stejné funkce jako internímechaniky a umožňují čtení, zápis a vypalování optických disků.

Optické mechaniky byly kdysi v počítačích běžné, ale v posledních letech jejich používání kleslo v důsledku nárůstu digitálních médií a cloudových úložišť. Stále však mohou být užitečné pro specifické úlohy, jako je instalace staršího softwaru, přehrávání starších formátů médií nebo vytváření fyzických záloh dat.


Asus BW-12D1S-U, bez stojanu krátkodobě použitá

 

1 999,00 Kč (84,19 EUR)

Skladem

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

NzllOTEwN